Tri skuadra angleze interesohen për Rabiot

Futboll

Tri skuadra angleze interesohen për Rabiot

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 10:08
Mesfushori francez, Adrien Rabiot

Tottenham, Chelsea dhe Arsenal janë vënë pas Rabiot.

Mesfushori francez, Adrien Rabiot mund të largohet nga Juventus, me skuadrat e Premier League që janë vënë pas tij.

Raportime të ‘Calciomercato’ bëjnë të ditur se Tottenham, Arsenal dhe Chelsea janë vënë pas lojtarit të Juves.

Rabiot, i cili do të jetë pa kontratë verën e ardhshme, nuk është pajtuar akoma për ndonjë rinovim të mundshëm me Juventus, me raportimet që thonë se edhe Arsenal e edhe Chelsea kanë gati një ofertë më të mirë sesa mund të ofrojë ‘Zonja e Vjetër’.

Në anën tjetër, edhe Tottenham me Fabio Paratici në krye të projektit po punojnë për të transferuar francezin.

Kujtojmë se për Rabiot tentoi edhe Manchester United gjatë verës së kaluar, por një marrëveshje që shkoi afër, s’u finalizuar kurrë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat