​Southgate zbulon nëse Kane është rikuperuar nga lëndimi

Futboll

​Southgate zbulon nëse Kane është rikuperuar nga lëndimi

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 11:14
Harry Kane

Kapiteni i Anglisë, Harry Kane do të jetë i gatshëm për të luajtur në ndeshjen e së premtes në Kupën e Botës kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka thënë trajneri Gareth Southgate.

Sulmuesi lëndoi kyçin e këmbës në fillim të pjesës së dytë të fitores 6-2 ndaj Iranit në Grupin B dhe më vonë u zëvendësua.

"Harry është mirë. Ai ka punuar paksa i ndarë nga grupi, por ai është gati për të premten mbrëma," tha Southgate.

Kane i Tottenhamit ka shënuar 51 gola në 76 paraqitje për “Tre Luanët”, dy goa prapa rekordit të Wayne Rooney që i ka 53 sish.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat