Klubi i njohur i Premier Leagues pas Vedat Muriqit

Futboll

Klubi i njohur i Premier Leagues pas Vedat Muriqit

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 11:18
Vedat Muriqi

I ‘rilindur’ te Mallorca, Vedat Muriqi tashmë është futur në ‘radarin’ e disa klubeve të njohura evropiane.

Ylli i Kombëtares së Kosovës, është duke kaluar një nga sezonet më të mira në karrierën e tij.

Forma e tij e mirë tek Mallorca ka ndezur interesimin e disa klubeve evropiane, por siç raportojnë mediat spanjolle, Aston Villa është futur seriozisht në garë për sulmuesin kosovar.

Klubi anglez është duke e monitoruar Muriqin, madje, thuhet se Aston Villa është e gatshme të paguajë klauzolën në vlerë 40 milionë eurosh në mënyrë që asin e ‘Dardanëve’ të transferojnë në Premier League, në njërën ndër ligat më të forta në Evropë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat