Ballkani mposht Phoenixin, kalon në 1/8 e finales së Kupës!

Futboll

Ballkani mposht Phoenixin, kalon në 1/8 e finales së Kupës!

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 14:59
Ballkani

Ballkani mposht Phoenixin, kalon në 1/8 e finales së Kupës!

Ballkani nuk ka lejuar befasi, duke u kualifikuar në 1/8 finales së Kupës së Kosovës në futboll. Portokallezinjtë e Therandës, të enjten, kanë fituar në duel me Phoenixin, me rezultat 3:1.

Golat për skuadrën e drejtuar nga Ilir Daja i shënuan Dejan Zarubica (23’), Edvin Kuç (64’) dhe Nazmi Gripshi (87’), derisa golin e vetëm për skuadrën vendase e shënoi Ediae Precious.

Kësisoj, tashmë janë kompletuar të gjitha skuadrat pjesëmarrëse të fazës së 1/8 së finales, e ku krahas Ballkanit janë kualifikuar edhe: Liria, Llapi, Dukagjini, Prizreni, Feronikeli ’74, Vushtrria, Vjosa, Flamurtari, Behari, A&N, Fushë Kosova, Malisheva, Trepca’89, Gjilani dhe Prishtina.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat