Kosova është favorit ndaj Sc Unterbach

Futboll

Kosova është favorit ndaj Sc Unterbach

Nga: K.G.. Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 15:28
Kosova

Skuadra e Kosovës së Dusseldorfit synon fitoren e shtatë me radhë në Bezirks Liga.

Skuadra shqiptare është favorite e madhe të paktën në letër dhe presin që pikët të mbesin në konakun e tyre.

Ecuria e përgatitjeve po shkon si është më së miri për sfidën me Sc Unterbach, e cila do të zhvillohet të dielën e fundjavës.

“Pas një jave pa ndeshje për klubin tonë kjo e diel na sjell përballë Sc Unterbach, ekip e cila nuk duhet nënçmuar assesi edhe pse kundërshtari mban pozitën e fundit në tabelë me vetëm 5 pikë të grumbulluara nga 14 ndeshje.

Lojtarët tanë ndihen të gatshëm ta zhvillojnë këtë ndeshje dhe të dalin me 3 pikët e radhës dhe për të mbajtur ecurinë pozitive ku nga 6 ndeshjet e fundit kemi dalur 6 herë fitues.

Andaj mos mungoni edhe këtë të diel me fillim nga ora 14:30 ju mirëpresim në përkrahje të klubit tonë të zemrës“, njofton FC Kosova me president Bujar Neziri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat