Sonte luhet historia për Leo Messin, ndryshe ikën në shtëpi

Futboll

Sonte luhet historia për Leo Messin, ndryshe ikën në shtëpi

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 15:50
Sonte luhet historia për Leo Messin, ndryshe ikën në shtëpi

Sonte në ora 20.00 luhet kryendeshja e ditës së sotme, Argjentinë-Meksikë. Ndeshjen e parë Argjentina e Leo Messi e humbi përballë ekipit modest të Arabisë Saudite e cila po luhet tani me Poloninë, ku polakët kanë vetëm 1 pikë.

Pra Argjentina e Leo Messi ka zero pikë dhe i duhet me çdo kusht fitorja sonte përballë Meksikës e cila ka një skuadër të mirë. Meksika ka 1 pikë.

Sonte bota e futbollit i ka sytë te Leo Messi. Nëse Argjentina nuk fiton, ikën në shtëpi dhe botërori humbet një supër yll si Leo Messi i cili e ka botërorin e fundit të jetës së futbollistike.

Te mos harrojmë se nesër mbrëma, po në orën 20.00 luan Spanjë-Gjermani, ku gjermanët kanë zero pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat