Enzo Fernandez: Plotësova ëndrrën time të fëmijërisë

Futboll

Enzo Fernandez: Plotësova ëndrrën time të fëmijërisë

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 08:46
Enzo Fernandez dhe Messi

Mbrëmjen e djeshme Argjentina arriti të merrte 3 pikët e para në “Katar 2022”, përballë një Meksike, e cila luftoi “kokë më kokë” deri në momentin e fundit. Në ndeshjen e përfunduar 2-0, goli i sigurisë erdhi nga Enzo Fernandez. I riu, i cili aktivizohet te Benfica ka arritur të shënojë në Botërorin e tij të parë.

Në një konferencë për shtyp Fernandez u shpreh se me shënimin e atij golit ka plotësuar një nga ëndrrat e tij të fëmijërisë.

“Si fëmijë kam ëndërruar gjithmonë të luaj me këtë fanellë dhe sot e bëra realitet ëndrrën time për të shënuar një gol në Kupën e Botës. Jam shumë i kënaqur me suksesin e sotëm, ky grup e meriton. Është një fitore për të gjithë tifozët, si për ata që kanë ardhur këtu, ashtu edhe për ata që na ndjekin nga shtëpia”,- tha në fjalët e tij, Enzo Fernandez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat