Martinez:  Fitorja është e panegociueshme

Futboll

Martinez:  Fitorja është e panegociueshme

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 11:17
Martinez:  Fitorja është e panegociueshme

Belgjika e Roberto Martinez arriti të merrte 3 pikë të plota ndeshjen e kaluar përballë Kanadasë, edhe pse ndeshja e zhvilluar nuk ishte më e mira për belgët.

Kanadaja meritonte më shumë seç mori, por pritja e Courtois dhe mbrojtja belge, nuk i dhanë dot shansi Kanadasë për të gjetur rrugën e rrjetës.

Hazard, pas një jave të vështirë nuk arriti të mbizotërojë. Roberto Martínez tashmë e bëri të qartë se fitorja e tij ishte e panegociueshme.

Kanadaja nuk u dorëzua në pjesën e dytë dhe vazhdoi të numëronte rastet, edhe pse me më pak rrezik. Grupi F e mbylli xhiron e parë me skuadrën belge që kryeson listën me pikë, dy më shumë se e dyta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat