Planifikon të nënshkruajë me Depayn në janar

Futboll

Planifikon të nënshkruajë me Depayn në janar

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 11:36
Planifikon të nënshkruajë me Depayn në janar

Memphis Depay mund të rikthehet te Manchester Unitedi.

Sulmuesi holandez është i lidhur me një largim nga Barcelona, që besohet se do të ndodhë në fillim të vitit të ardhshëm.

Barça është e gatshme të shkëpusë kontratën me Depayn, i cili gjithashtu është i hapur për t’u larguar në janar.

Sipas “Sky Sport”, tashmë kanë nisur kontaktet e para mes të gjitha palëve.

Kalimi si futbollist i lirë i 28-vjeçarit në “Old Trafford” mund t’i përshtatet të dy klubeve.

Barcelona dëshiron të ulë ende koston e pagave, teksa “Djajtë e Kuq” janë të interesuar të përforcohen në fazën e sulmit, pasi së fundmi shkëputën kontratën me Cristiano Ronaldon.

Kontrata aktuale e Depayt me Barcelonën skadon më 30 qershor 2023.

Reprezentuesi i Holandës ishte pjesë e “Djajve të Kuq” nga vera e vitit 2015 deri në janar të vitit 2017.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat