Premier League kthen sytë nga Italia

Futboll

Premier League kthen sytë nga Italia

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 11:41
Premier League kthen sytë nga Italia

Premier League kthen sytë nga Italia!

Koni De Winter, i huazuar nga Juventusi te Empoli deri në qershor të 2023-shit (pa mundësi blerjeje), ka tërhequr vëmendjen e pesë klubeve të Premier League.

Mediet italiane raportojnë se vlera e kartonit të mbrojtësit ka shkuar në 12 milionë euro, ndërsa disa nga klubet angleze që kanë shfaqur interes për belgun janë West Ham dhe Southampton.

Megjithatë duket se prioritet për vetë mbrojtësin është që të veshë fanellën e Belgjikës dhe atë të Juventus.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat