Chelsea e United pas talentit Gusto

Futboll

Chelsea e United pas talentit Gusto

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 12:19
Chelsea e United pas talentit Gusto

Dy klubet e mëdha evropiane, Chelsea dhe Manchester United raportohet se janë të interesuara për mbrojtësin e Lyon, Malo Gusto.

Mbrojtësi i djathtë 19-vjeçar po monitorohet nga disa klube të mëdha evropiane përfshirë edhe gjigantin spanjoll, Real Madrid.

Por, sipas mediave të huaja, Chelsea dhe Man United janë dy klubet që po bëjnë garë të ashpër për Gusto-n e Lyonit.

Kontrata e Gusto me skuadrën francez është deri në verën e vitit 2024, por thuhet se Lyon është i gatshëm të shesë lojtarin për 15 milionë euro në afatin kalimtar të janarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat