Enrique: Sot do të ishte një ditë veçantë për vajzën time!

Futboll

Enrique: Sot do të ishte një ditë veçantë për vajzën time!

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 12:35
Enrique

27 nëntori (sot) është dita e supersfidë Spanjë-Gjermani në Kupën e Botës Katar 2022.

Megjithatë kjo datë është e veçantë për trajnerin e Spanjës, Luis Enriquen.

Në një video të publikuar në “Instagram” Enrique thotë: “Sot luajmë kundër Gjermanisë, por është një ditë e veçantë edhe për faktin se sot është ditëlindja e Xanës që do mbushte 13 vjeçe. Dashuri kudo që të jesh, shumë puthje, ne te duam.”

Xana ishte vajza e Luis Enriques, e cili u nda nga jeta në moshën 9-vjeçare për shkak të osteosarkomës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat