Llapi kthehet me pikë nga Malisheva, ja renditja në Superligën e Kosovës

Futboll

Llapi kthehet me pikë nga Malisheva, ja renditja në Superligën e Kosovës

Nga: K. G. Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 15:26
Pamje nga ndeshja Malisheva - Llapi

Llapi i Podujevës kthehet me një pikë të rëndësishme nga stadiumi “Liman Gegaj”, duke luajtur baras (0:0) me Malishevën, në takimin e javës së 18-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Me ndeshjet e javës së 18-të bie edhe perdja e edicionit vjeshtor.

Kanë mbetur edhe disa ndeshje të  mbetura të zhvillohen në muajin dhjetor dhe të dihet Drita apo Ballkani do të janë kampion vjeshtor. 

Albi Mall Superliga
Java e 16-të

Trepça ’89 – Prishtina 0:3
Ferizaj – Dukagjini 0:0
Gjilani – Ballkani 0:3
Drenica – Drita 1:3
Malisheva – Llapi 0:0

Renditja

1. Drita    18    11    5    2    36:19    38
2. Ballkani    15    10    3    2    25:13    33
3. Gjilani    18    7    6    5    18:21    27
4. Prishtina        17    7    5    5    24:18    26
5. Dukagjini    18    6    4    8    17:16    22
6. Llapi    17    5    5    7    23:25    20
7. Drenica    18    5    5    8    17:22    20
8. Malisheva    18    5    4    9    29:30    19
9. Trepça ’89    17    4    6    7    27:34    18
10. Ferizaj    18    2    7    9    15:33    13

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat