Ronaldo i “vjetër” i dërgon mesazh inkurajues Neymarit

Futboll

Ronaldo i “vjetër” i dërgon mesazh inkurajues Neymarit

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 12:39
Ronaldo i “vjetër” i dërgon mesazh inkurajues Neymarit

Braziliani Ronaldo, Fenomeni, i ka dërguar një letër të hapur mbështetje të dëmtuarit Neymar.

“Jam i sigurt se shumica e brazilianëve, si unë, ju admirojnë dhe ju duan.

Talenti juaj, meqë ra fjala, ju ka çuar aq larg, aq lart, sa ka dashuri dhe admirim për ju në çdo cep të botës. Dhe pikërisht për këtë arsye, për të arritur atje ku ka, për suksesin që ka arritur, i duhet të përballet me kaq shumë zili dhe të këqija.

Në nivelin e festimit të lëndimit të një ylli si ju, me një histori si e juaja. Sa larg kemi arritur? Çfarë bote është kjo? Çfarë mesazhi po u përcjellim të rinjve tanë? Gjithmonë do të ketë njerëz që rrënjosen kundër saj, por është e trishtueshme të shohësh shoqërinë në rrugën e banalizimit të intolerancës, të normalizimit të gjuhës së urrejtjes”, tha ai

Kujtojmë se Neymar u lëndua në fitoren e Brazilit ndaj Serbisë me rezultat 2-0, kurse sipas raportimeve ai nuk do luajë në ndeshjet e fazës së grupeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat