Trajneri i Kamerunit thyen heshtjen dhe tregon arsyen pse e përjashtoi Onanan

Futboll

Trajneri i Kamerunit thyen heshtjen dhe tregon arsyen pse e përjashtoi Onanan

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 21:31
Onana

Andre Onana nuk luajti si titullar me Kamerunin e tij në barazim spektakolar 3-3 ndaj serbisë.

Portieri i Interit u la jashtë ndeshjes së Grupit G për arsye të paspecifikuara disiplinore dhe u zëvendësua nga Devis Epassy, ​​i cili luan për Abha në Arabinë Saudite.

Trajneri i “Luanëve të Paepur”, Rigobert Song u ndal te çështja e “gardianit” zikaltër në prononcimin pas barazimit ndaj Serbisë, ku ndër të tjera deklaroi:

“Onana kërkoi të largohej dhe ne pranuam. Po luajmë në një Botëror dhe duhet të sigurohem që skuadra është të jetë mbi individët, pasi grupi është më i rëndësishëm”.

“Është detyra ime të sigurohem në lidhje me rregullat dhe ndjekjen e tyre. Onana është një nga portierët më të mirë në Evropë, ai është shumë i fortë, por grupi duhet të vendoset mbi gjithçka”, deklaroi Rigobert Song.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat