Brazili barazon rekordin e madh të Francës së vitit 1998

Futboll

Brazili barazon rekordin e madh të Francës së vitit 1998

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 22:26
Brazili barazon rekordin e madh të Francës së vitit 1998

Më shumë se sulmi, një mbrojtje e hekurt shkëlqen te kombëtarja e Brazilit.

Pas ndeshjes debutuese në Katar 2022 ndaj Serbisë, Brazili e përfundoi pa asnjë gjuatje të pësuar në portë edhe në ndeshjen ndaj Zvicrës.

Është hera e dytë që ndodh në Kupën e Botës që nga viti 1966, thekson “OPTA”.

Vetëm Franca në Botërorin e 1998 ia kishte dalë që në dy ndeshjet e para të Kupës së Botës të mos pësonte asnjë goditje në portë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat