​Formacionet zyrtare Ekuador-Senegal

Futboll

​Formacionet zyrtare Ekuador-Senegal

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 15:04
Foto ilustrim

Ekuadori dhe Senegali do të ballafaqohen sot në ndeshjen e rrethit të tretë të grupit A dhe do të luftojnë direkt për një vend në 16-shen e këtij kampionati.

Një pikë është diferenca në pikë mes dy skuadrave në të mirë të Ekuadorit dhe ballafaqimi i orës 16-të do të përcaktojë skuadrën që do të vazhdojë tutje.

Këto janë formacionet zyrtare:

Ekuadori: Galindez, Preciado, Torres, Hincapie, Estupinan, Gruezo, Franco, Caicedo, Plata, Estrada, Valencia.

Senegali: E. Mendy, Koulibaly, Diallo, Jakobs, Sabaly, P. Gueye, G. Gueye, Ciss, Sarr, Ndiaye, Dia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat