Algoritmi e shpall kampion Holandën!

Futboll

Algoritmi e shpall kampion Holandën!

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 21:18
Holanda

Algoritmi e shpall kampion Holandën!

Holanda vërtet nuk ka bindur me lojë në këtë fazë grupesh, por sipas algoritmit të përdorur nga “Saxo Stats” për të cilin përdoren një sërë parametrash nga forma te vlera e ekipit,

“Tulipanët” vazhdojnë të jenë favoritët për të triumfuar në këtë Botëror me 24% mundësi.

Edhe në nisje, skuadra e Van Galit ishte pretendente me 21%, por tani shanset janë rritur dhe përveç kësaj, Portugalia është ngjitur në vendin e dytë të  favoritëve duke parakaluar Spanjën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat