Mandanda vendos rekordin e ri me Francën

Futboll

Mandanda vendos rekordin e ri me Francën

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 22:08
Mandanda

Mandanda vendos rekordin e ri me Francën!

Ditën e sotme, Franca luajti përballë Tunizisë, me teknikun Deschamps, i cili vendosi të përdorte sot një formacion komplet të ndryshëm, me lojtar të rinj por edhe veteran.

Një ndër “veteranët” ishte dhe portieri Steve Mandanda, i cili vendosi dhe një rekord personal.

Me moshën 37 vjeç e 247 ditë, portieri i Rennes është bërë lojtari më i vjetër, që ka veshur fanellën e kombëtares së “gjelave”, duke kaluar rekordin e Bernard Lamas, i cili luajti me kombëtaren në shtator të vitit 2000, teka ishte 37 vjeç e 148 ditë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat