Nga injorimi në fushë te përqafimi pas ndeshjes

Futboll

Nga injorimi në fushë te përqafimi pas ndeshjes

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 23:09
Messi e Lewandowski

Dueli mes Polonisë dhe Argjentinës nuk ishte vetëm një lojë vendimtare për kualifikimin në fazën tjetër të Kampionat Botëror, por ishte edhe një duel yjesh: Leo Messi kundër Robert Lewandowskit.

Pra e kaluara dhe e tashmja e Barcelonës.

Ata përshëndetën njëri-tjetrin, të dy kapitenët e ekipeve të tyre, para se topi të fillonte të rrotullohej para gjyqtarëve.

Gjatë ndeshjes, polaku duke kërkuar një gol për të qetësuar skuadrën e tij, e ndali në mënyrë të palejuar argjentinasin.

Lewa i kërkoi falje, por argjentinasi qëndroi indiferent, duke mos thënë asgjë.

Megjithatë, në fund të takimit ata u përshëndetën dhe shkëmbyen disa fjalë, duke mbyllur gojën me dorë që të mos zbulonte njeri se çfarë po thoshin.

Në fund gjithçka u mbyll me një përqafim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat