Sot tërhiqet shorti për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës

Futboll

Sot tërhiqet shorti për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 11:10
Sot tërhiqet shorti për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës

Sot në mesdite do të tërhiqet shorti për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës në futboll.

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), përmes një njoftimi, ka bërë më dije se në orën 12:00 në selinë e shtëpisë së futbollit tonë, do të tërhiqet shorti për rundin e ardhshëm i garave në Kupën e Kosovës, garë kjo e dyta për nga rëndësia në vendin tonë.

“Komisioni i Garave njofton klubet dhe opinionin se sot të enjten në orën 12:00, në selinë e FFK-së do të bëhet tërheqja e shortit për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës në futboll”, thuhet në njoftimin e FFK-së.

Tutje në këtë njoftim thuhet se “pjesëmarrjen në këtë rreth të garave e kanë siguruar Llapi, Ballkani, Liria, Prishtina, Gjilani, Dukagjini, Prizreni, Feronikeli ’74, Vushtrria, Vjosa, Flamurtari, Behari, A&N, Fushë Kosova, Malisheva, Trepça’89.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat