Luis Enrique ul në stol “dhëndrin”

Futboll

Luis Enrique ul në stol “dhëndrin”

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 19:11
Luis Enrique

Grupi E mbyll llogaritë mbrëmjen e sotme, teksa Spanja do të përballet me Japoninë dhe Gjermania me Kosta Rikën.

Gjithçka është e hapur dhe të 4 skuadrat kanë shanse reale për t’u kualifikuar, ndonëse Spanja dhe Gjermania janë ato që shihen si më favorite.

Trajneri Hansi Flick u ka besuar të 11 futbollistëve që barazuan 1-1 ndaj Spanjës në ndeshjen e kaluar, teksa Gjermania është e “dënuar” të marrë fitoren ndaj kostarikanëve mbrëmjen e sotme.

Ndërkohë në sfidën tjetër, Luis Enrique ka bërë disa ndryshime, duke hedhur në fushë nga minuta e parë Alvaro Moratën, i cili shënoi ndaj Gjermanisë dhe ulur në stol Ferran Torres, pavarësisht relatave speciale që ka me të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat