Mësohen edhe dy çiftet tjera të 1/8 së finales në Botëror

Futboll

Mësohen edhe dy çiftet tjera të 1/8 së finales në Botëror

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 22:31
Mësohen edhe dy çiftet tjera të 1/8 së finales në Botëror

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e sotme në Kampionatin Botëror.

Japonia dhe Spanja janë kualifikuar nga grupi E në 1/8 e finales në Botëror.

Kësisoj, Gjermania e shijon edhe njëherë tjetër eliminimin në fazën e grupeve.

Japonia tani në 1/8 e finales do të përballet me Kroacinë, kurse Spanja me Marokun.

Japoni-Kroaci do të zhvillohet më 5 dhjetor nga ora 16:00, kurse Spanjë-Maroku më 6 dhjetor nga ora 16:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat