Muller njofton largimin nga kombëtarja gjermane

Futboll

Muller njofton largimin nga kombëtarja gjermane

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 23:31
Muller

Eliminimi i turpshëm i Gjermanisë në këtë kampionat Botëror duket se nuk është i vetmi lajm i keq, pasi në përfundim të sfidës një prej legjendave të ekipit ka deklaruar dorëheqjen nga kombëtarja.

Tomas Muller i ka dhënë lamtumirën Gjermanisë, duke deklaruar pas ndeshjes me Costa Rikën se kjo ishte ndeshja e tij e fundit për kombëtaren

“Ishte ndeshja ime e fundit. Ne patëm momente të jashtëzakonshme së bashku.

Në çdo ndeshje përpiqesha të lija zemrën time në fushë” – tha  33-vjeçari. Muller numëron 120 paraqitje me kombëtaren e tij, ku ka shënuar 44 gola.

Kontributi i tij ka qenë i jashtëzakonshëm gjatë gjithë këtyre viteve, duke ndihmuar ekipin në arritjen e objektivave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat