Partizani mundet edhe në miqësoren e dytë

Futboll

Partizani mundet edhe në miqësoren e dytë

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 17:27
Partizani mundet edhe në miqësoren e dytë

Partizani po vazhdon fazën përgatitore në Turqi dhe sot ka zhvilluar atje ndeshjen e dytë miqësore si pjesë e këtyre përgatitjeve para rifillimit të kampionatit. Ekip i drejtuar nga Xhovani Kolela është mundur sot në tokën turke nga Sivaspor i Superligës në këtë vend, me shifrat 2-0.

Të kuqtë kanë luajtur me një rreshtim ku ishin thuajse të gjithë titullarët e zakonshëm, për të provuar forcën e tyre por ka qenë ekipi turk ai i cili ka dominuar sfidën. Epërsia në mbajtjen e topit është konkretizuar në golat e Jeshilurt në minutën e 23-të dhe e Jatabare në të 42-ën për skuadrën turke.

Në pjesën e dytë të ndeshjes, të dy trajnerët kanë aktivizuar lojtarë të tjerë që kishin në dispozicion për të parë formën e tyre dhe në fund sfida është mbyllur po me shifrat 2-0 të 45 minutave të para.

PARTIZANI: Rexhepi, Bitri, Sota, Hadroj, Masanga, Murataj, Atanaskoski, Rrapaj, Hoti, Cara, Skuka / 𝐔 𝐚𝐤𝐭𝐢𝐯𝐢𝐳𝐮𝐚𝐧: A.Hoxha, Menish, Mensah, Zuna, Preka, Buxhelaj, Telushi, Zekolli, Jonuzi, Nako, Hodo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat