Hazard planifikon pensionimin nga Belgjika

Futboll

Hazard planifikon pensionimin nga Belgjika

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 18:04
Hazard planifikon pensionimin nga Belgjika

Pas një aventure zhgënjyese në Kupën e Botës “Katar 2022”, shumica e “brezit të artë” të Belgjikës do të shqyrtojnë vendet e tyre në ekip gjatë javëve të ardhshme.

Eden Hazard supozohet se është njëri prej atyre që po planifikon pensionimin nga kombëtarja.

Anëtari i Real Madridit ka 126 paraqitje në total me “Djajtë e Kuq”, teksa numëron 33 gola.

Përfundimi i Belgjikës në vendin e tretë në Kupën e Botës 2018 është suksesi më i madh i arritur nga Hazard me vendin e tij.

Sipas “Sport”, 31-vjeçari ndjen se largimi i tij nga Belgjika mund t’i ndihmojë atij për të kthyer formën me Real Madridin, si dhe besimin e krerëve të klubit spanjoll.

Edhe tensionet brenda kombëtares belge mund ta shtyn Hazardin gjithashtu të marrë vendimin për t’u pensionuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat