Klinsman: E trishtë të shoh një gjë të tillë në Botëror

Futboll

Klinsman: E trishtë të shoh një gjë të tillë në Botëror

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 19:07
Klinsman: E trishtë të shoh një gjë të tillë në Botëror

Paraqitjet e shumë skuadrave të mëdha në ndeshjet e treta në Botëror pasi kishin siguruar kualifikimin apo ishin thuajse të sigurta për të, kanë zhgënjyer Jurgen Klinsman. ish-futbollisti i njohur gjerman ka pranuar se të shihte skuadra si Franca e Brazili të luanin me lojtarët e stolit, me pasojë humbjen, ishte diçka shumë e trishtë.

“Në mentalitetin tim nuk ekziston”, tha ai duke folur për “Rai Sport”. “I kuptoj trajnerët që hedhin në fushë grupin e dytë për të bërë të gjithë pjesëmarrës dhe për të kënaqur zëvendësuesit. Por jo në Botëror, i cili nuk është bërë për të kënaqur lojtarët e ekipit, por për t;u fituar.

Që ta marr si shembull, Mbape dëshiron të luajë që të fitojë titullin e golashënuesit më të mirë, ndaj duhet të hyjë në fushë.

Për mua është e trishtë të shoh këtë lloj rotacioni në Botëror”, deklaroi Klinsman duke komentuar ndeshjet që dhuruan surpriza të mëdha në turin e tretë në grupe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat