Messi-1000, nëse arrin finalen, thyen rekordin e legjendës gjermane

Futboll

Messi-1000, nëse arrin finalen, thyen rekordin e legjendës gjermane

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 20:47
Messi-1000, nëse arrin finalen, thyen rekordin e legjendës gjermane

Lionel Messi përballet sonte me pengesën e tij të katërt në tentativën e fundit për t’u bërë kampion bote për herë të parë në karrierën e tij.

Ndaj Australisë, Messi luan ndeshjen e tij të 1000-të si profesionist, duke përfshirë sfidat me Kombëtaren e Argjentinës (168), Barçën (778) dhe PSG-në (53). Gjithsej 999 takime në 19 vite karrierë profesionale.

Kundër Australisë, Leo Messi do të arrijë 23 paraqitje në Botëror, vetëm dy më pak se rekordi historik i gjermanit Lothar Matthäus, i cili me 25 ndeshje është lojtari me më së shumë paraqitje në Kupat e Botës në historinë e futbolli.

Në këto 999 ndeshje, Messi ka shënuar 787 gola me Argjentinën, Barcelonën dhe PSG-në. Leo vazhdon të shkruajë historinë dhe i mungojnë katër ndeshje që të bëjë HISTORINË.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat