Shkupi superior për Bregallnicën 

Futboll

Shkupi superior për Bregallnicën 

Nga: K. G. Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 15:27
Pamje nga ndeshja

Kampioni në fuqi i Maqedonisë së Veriut, skuadra shqiptare Shkupi, ka treguar lojë jashtëzakonisht të mirë, duke e mundur me rezultat 3:1 Bregallnicën e Shtipit, në ndeshjen që u zhvillua në terrenin neutral, në Kiçevë.

Shkupjantë u treguan superiorë ndaj rivalit.

Për Shkupin shënuan Alvarez (34’), Trapanovski (52’), Giorgiev (83’) dhe për Bregallnicën realizoi Herera (24’).

Pas javës së 17-të në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut, tri skuadra shqiptare janë në tre vendet e para, Struga Trim Lum me 36 pikë, Shkupi me 31, Shkëndija me 28, ndërsa Bragallnica zë pozitën e gjashtë me 20.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat