Koreja e Jugut-Brazili, formacionet zyrtare

Futboll

Koreja e Jugut-Brazili, formacionet zyrtare

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 18:59
Foto ilustrim

Rikthimi i Neymari është lajmi më i mirë që mund të merrte Brazili në prag të ballafaqimit me Korenë e Jugut për të kërkuar kualifikimin në fazën çerekfinale të Kupës së Botës e cila po zhvillohet në Katar.

Për pesë herë fituesit e Kupës së Botës, Brazilin, ky është takimi i parë me Korenë e Jugut në një ndeshje me karakter garues dhe vjen pas disfatës befasues nga Kameruni në fazën e grupeve.

Rikthimin e Neymar nga lëndimi e konfirmoi të dielën trajneri i Brazilit, Tite, i cili tha se ai po stërvitet me ekipin dhe do të jenë në fushë.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “974” me fillim nga ora 20:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Brazili: Alisson; Militao, Thiago Silva, Marquinhos, Danilo; Paqueta, Casemiro; Raphinha, Neymar, Vinicius; Richarlison.

Koreja e Jugut: Seung-Gyu; Jin-Su, Kim Min-Jae, Woo-Young, Moon-Hwan; Young-Gwon, Hwang Inbeom, Jae-Sung; Hwang Hee-Chan, Cho Gue-Sung, Son.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat