Spanjolli tregon arsyet e eliminimit ndaj Marokut

Futboll

Spanjolli tregon arsyet e eliminimit ndaj Marokut

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 22:03
Spanjolli tregon arsyet e eliminimit ndaj Marokut

Spanja është eliminuar nga Kupa e Botës.

Futbollistët iberikë u treguan të pasaktë nga pika e bardhë e penalltisë, duke i dhënë kështu mundësinë Marokut të shkojë në çerekfinale. Marcos Llorente ka folur për mediat pas eliminimit, ku ka thënë se marokenët ishin shumë të mbyllur në mbrojtje, ndërsa shton se edhe bari nuk ishte në gjendje të mirë.

“Penalltitë janë ato që keni.

Luani një lojë të shkëlqyer dhe nuk mund të shënoni gol dhe gjithçka mund të ndodhë me penalltitë. Ishte shumë e komplikuar, ata ishin shumë të mbyllur në anën e pasme, as bari nuk ishte i mirë dhe ata ishin shumë të mirë në prapavijë.

Të gjithë ishin shumë punëtorë”, ka thënë Marcos Llorente.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat