Enrique reagon pas largimit nga pankina e Spanjës

Futboll

Enrique reagon pas largimit nga pankina e Spanjës

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 17:26
Enrique reagon pas largimit nga pankina e Spanjës

Pas largimit nga pankina e Spanjës, ka reaguar edhe trajneri Luis Enrique.

Përmes një postimi në Twitter, Enrike ka falenderuar presidentin Rubiales, drejtorin sportiv Molina, lojtarët, asistentët e mbi të gjitha tifozët, të cilët ishin të lidhur me të kuqtë ashtu siç nuk kishte ndodhur prej kohësh.

Ai gjithashtu ka kërkuar “mbështetje” për Luis de la Fuente, zëvendësuesin e tij në krye të iberikëve.

Postimi i plotë

Në emrin tim dhe të të gjithë neve që përbëjnë stafin:

Gjithçka filloi 4 vjet më parë dhe sa shpejt ka kaluar koha. Mund t’u jem super mirënjohës atyre që më nënshkruan dy herë (presidenti Rubiales dhe drejtori sportiv Molina).

Për të gjithë punonjësit e RFEF me të cilët ndajmë përvoja të të gjitha llojeve.

Sigurisht, për lojtarët që kanë qenë shembullorë në sjelljen e tyre dhe besnikë ndaj idesë së ngritur. Më vjen keq që nuk munda të të ndihmoja më shumë.

Gjithashtu për asistentët (mjekët, fizikantët, personat e veshjeve, sigurinë, audiovizualët, stafin e udhëtimit me Lemons në krye, menaxherin e ekipit Núria dhe nutricionistët, etj, etj.) të cilët punojnë pa u lodhur për të ndihmuar lojtarët dhe stafin teknik në gjithçka që na nevojitet. Ka qenë shumë e veçantë të jesh pjesë e kësaj.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, për fansat që na kanë përcjellë në mënyrë uniforme mbështetjen e tyre në çdo kohë dhe veçanërisht në ato më delikatet.

Është koha për të thënë lamtumirë dhe në këto raste vetëm pak reflektim… ajo që i duhet skuadrës është mbështetja në të gjithë kuptimin e saj në mënyrë që Luis de la Fuente të arrijë gjithçka që dëshiron.

Le të shkojmë në SPANJË!

Deri përgjithmonë.

Faleminderit!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat