Humbja nga Cadizi, Ten Hag: Nuk ishim zgjuar, ishim duke fjetur

Futboll

Humbja nga Cadizi, Ten Hag: Nuk ishim zgjuar, ishim duke fjetur

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 17:47
Ten Hag

Trajneri holandez, Erik ten Hag i ka akuzuar lojtarët e tij që ishin duke fjetur në miqësoren e Manchester United kundër Cadizit, ndërsa tha se paraqitja e tyre në pjesën e parë ishte e papranueshme.

United u mposht 4:2 nga Cadizi në stadiumin “Nuevo Mirandilla”, ku kjo ishte njëra nga dy ndeshjet miqësore që “Djajtë e Kuq” do t’i zhvillojnë para se sezoni të ri-nisë kur të përfundoj Kupa e Botës.

United ishte në disavantazh prej 2:0 qysh në 14 minutat e para të ndeshjes në Spanjë, por barazoi rezultatin përmes penalltisë së Anthony Martial dhe Kobbie Mainoo në pjesën e parë.

Por, United i cili kishte lojtarë të ndryshëm në pjesën e parë dhe të dytë të ndeshjes, pranoi edhe dy gola të tjerë, dhe trajneri Ten Hag nuk ishte i kënaqur aspak me atë se çfarë shikoi në këtë përballje eksperimentuese.

“Është tejet e qartë. Ne nuk ishim zgjuar, ishim ende duke fjetur në 15 minutat e para. Ata ishin një rrezik në kundërsulme. E pamë, gola e dytë nuk mund të ndodhë. Nuk ishim zgjuar në mbrojtje por gjithashtu në mesfushë ishim të dobët. Nuk është e mundur dhe nuk është e pranueshme”, tha Ten Hag.

United ishte pa 15 lojtarë të cilët ishin, ose janë ende pjesë e Kampionatit Botëror në Katar me kombëtaret e tyre. Victor Lindelof, Scott McTominay, Donny van de Beek dhe Martial ishin ndër lojtarët që ishin titullarë te United, ku ky i fundit ndeshjen e radhës e zhvillon të shtunën kundër Real Betisit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat