Francezet shumë të forta për Vllazninë

Futboll

Francezet shumë të forta për Vllazninë

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 22:04
Francezet shumë të forta për Vllazninë

Vllaznia e femrave nuk ia del të surprizojë në ndeshjen e katërt në grupet e Champions League, teksa duhet përmendur se kundërshtaret përballë, PSG, janë një ndër më ekspertet në Kontinentin e Vjetër.

Vajzat shkodrane u mposhtën me rezultatin 0-4, teksa francezet shënuan nga dy gola për pjesë teksa seria e golave u hap në minutën e 19-të nga ana e Diani që realizoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Në të 36-tën ishte sërish e njëjta autore që ndëshkoi Vllazninë ndërsa në fraksionin e dytë, Bachman (’60) dhe Folquet (’81) duke plotësuar “pokerin” e francezëve.

Pas këtij rezultati, PSG ngjitet në vendin e dytë të kampionatit me shtatë pikë, ndërsa nga ana tjetër, Vllaznia mbetet e fundit dhe ende është në kërkim të golit të parë europian ndërsa ka pësuar plot 19 të tillë në një grup ku bëjnë pjesë edhe Chelsea me Real Madrid.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat