Capello: Në Katar festuam fundin e tiki-taka

Futboll

Capello: Në Katar festuam fundin e tiki-taka

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 22:21
Capello

Eliminimi i Spanjës në Kupën e Botës në Katar përfundoi në mënyrë të palavdishme kundër Marokut dhe Fabio Capello ka folur për fundin e tiki-taka,

Trajneri legjendar italian, i cili ka katër vite në pension, komentoi se “në Katar festuam fundin e tiki-taka-s. Spanja i thotë lamtumirë “nëntëshes false”. Është diçka që mund të funksionojë në disa raste, por nuk mund të shndërrohet në sistem. Prania e një sulmuesi është thelbësore.

Posedimi i topit? Kur nuk shoqërohet me shpejtësi, nuk është produktiv.

Futbolli i Pep Guardiolës ka evoluar në krahasim me dhjetë vjet më parë. Por le të kujtojmë se Barcelona atëherë kishte yje si Messi apo Iniesta në maksimumin e tyre për të zbatuar planin”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat