Southgate kërkon fitoren me çdo kusht

Futboll

Southgate kërkon fitoren me çdo kusht

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 22:23
Southgate kërkon fitoren me çdo kusht

Kur ka mbetur më pak se 48 orë nga startimi i “finales” së parakohshme, Angli-Francë, teknikët e të dyja kombëtareve po përgatisin me detaje skemat e tyre të lojës. 

Presitgjozja “The Independent”, ka zbuluar diçka “ekstra” rreth përgatitjes së “tre luanëve”, në kuadër të përballjes me Francën.

Sipas mediave, trajneri Gareth Southgate dhe stafi i tij kanë studiur prej më shumë se 2 vjetësh, një plan “Anti-Mbappe”.

Plani është i thjeshtë, mbrojtësi i cili do të jetë përballë Mbappe, në këtë rast Kyle Walker, do të jetë më ofensiv se zakonisht në rolin e tij, duke mundësuar daljen e francezit, në pozicion jashtë loje, me shumë se herët e tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat