Ancelotti shpjegoi sekretin e përmbysjes në Kupën e Mbretit

Futboll

Ancelotti shpjegoi sekretin e përmbysjes në Kupën e Mbretit

Më: 27 janar 2023 Në ora: 11:49
Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti e komentoi fitoren në derbin madrilen të Kupës së Mbretit.

“Kishte një angazhim nga të gjithë. Pankina (rezervat) po na ndihmon shumë dhe na duhet në këtë pikë të sezonit. Të gjithë duhet të kontribuojnë në një fazë me shumë ndeshje.

Sonte ishte shumë e dhimbshme, luftuam kundër një kundërshtari shumë të fortë, i cili zhvilloi një pjesë të parë më të mirë.

Në pjesën e dytë ne vendosëm të gjithë energjinë e mundshme dhe shkoi shumë mirë. Cilësia individuale dhe mbështetja e tifozëve tanë na lejuan të shkonim në kohë shtesë”, tha në fillim trajneri italian.

“Mendoj se skuadra nuk luajti mirë në pjesën e parë, por kam qenë gjithmonë i bindur se do t’ia dilnim. I kishim burimet për t’u përmirësuar.

Ndryshuam pak pozicionin e Modric, por më shumë se një ndryshim strategjie, pati ndryshim mendor. Ne kemi vënë shumë më tepër energji në përpjekjen për të barazuar.

Është shumë e vështirë ta kuptosh arsyen e këtij transformimi,” tha më tej Carlo Ancelotti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat