Luhen katër ndeshjet e kthimit të fazës çerekfinale

Futboll

Luhen katër ndeshjet e kthimit të fazës çerekfinale

Më: 27 janar 2023 Në ora: 16:27
Pamje nga një ndeshje

Do të luhen këtë fundjavë ndeshjet e kthimit të faës çerekfinale të Kupës së Shqipërisë për vajza. Tre takimet e para do të luhen të shtunën, ndërsa Apolonia – Laçi do të zhvillohet ditën e diel.

Partizani do të presë në shtëpi skuadrën e Kinostudios, në një ndeshje ku gjithçka duket ende e hapur dhe pritet të jetë shumë e luftuar. Takimi i parë mes dy ekipeve të kryeqytetit ka përfunduar me fitoren 4-3 të Kinostudios. Ndeshja do të zhvillohet në kompleksin ‘Partizani’ në ora 12:00.

Sakaq, Tirana duket se ka siguruar një biletë për në gjysmëfinale pas fitores me shifrat e thella 9-2 kundër Teutës në takimin e parë. Ndeshja e kthimit do të zhvillohet në kryeqytet, në kompleksin ‘Skënder Halili’ në ora 13:00.

Takimi i tretë i ditës së shtunë do të jetë ai mes Vllaznisë e Kukësit. Në sfidën e parë, shkodranet fituan me goleadë ndaj Kukësit, me shifrat 7-0. Ndeshja e kthimit mes Vllaznisë dhe Kukësit do të luhet në stadiumin ‘Reshit Rusi’ në Shkodër, në ora 14:00.

Ndërkaq, ndeshja e fundit e kësaj faze do të jetë ajo mes Apolonisë dhe Laçit. Fieraket fituan takimin e parë me rezultatin e thellë 6-0, teksa duken më të favorizuara për të qenë në gjysmëfinale. Gjithçka do të vendoset ditën e diel, me takimin që është planifikuar të nisë në ora 12:00.

Këto katër sfida do të përcaktojnë më tej edhe ekipet gjysmëfinaliste të këtij edicioni të Kupës së Shqipërisë.

Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë për vajza

E shtunë, 28.01.2023

Partizani – Kinostudio (3-4)      ora 12:00

Tirana – Teuta (9-2)      ora 13:00

Vllaznia – Kukësi (7-0)   ora 14:00

E diel, 29.01.2023

Apolonia – Laçi (6-0)   ora 12:00

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat