Mourinho po mendon rikthimin në Premier League

Futboll

Mourinho po mendon rikthimin në Premier League

Më: 28 janar 2023 Në ora: 13:54
Mourinho po mendon rikthimin në Premier League

Atashimi me pankinën e Portugalisë dhe Brazilit është “zhdukur” tani, por sipas “Daily Mail” ekziston një nostalgji e fortë karshi Premier League sa për ta larguar Jose Mourinhon nga Roma.

Arsyeja kryesore është forca e ulët ekonomike e klubit verdhekuq në krahasim me atë të gjigantëve anglezë. Skenari më i mirëpritur do të ishte një rikthim i tretë në stol te Chelsea, ku ka fituar tre tituj, megjithëse pozicioni i trajnerit aktual Potter duket i qëndrueshëm.

Fakti që gruaja dhe fëmijët e tij ende jetojnë në Londër e bën hipotezën e Premier League edhe më të mirëpritur nga “Special One”. Problemet e David Moyes te West Ham, pra, bëjnë të mundur një skenar që mund ta çojë atë në kryeqytetin anglez në rast të shkarkimit të trajnerit aktual të “Hammers”.

Sidoqoftë, është e pamundur të mendohet se “Mou” mund të largohet nga Roma në kampionatin aktual. Megjithatë, sugjerimi i Premier League do të merret në konsideratë nga portugezi në fund të sezonit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat