Pioli: Duhet ta fitojmë këtë derbi

Futboll

Pioli: Duhet ta fitojmë këtë derbi

Më: 4 shkurt 2023 Në ora: 15:45
Pioli: Duhet ta fitojmë këtë derbi

I rikthyer nga një periudhë tepër negative, Milani këtë herë do të jetë mysafir i Interit në San Siro për derbin e vlefshëm për raundin e 21-të të Serie A.

Stefano Pioli ka folur në konferencën për shtyp rreth kësaj sfide dhe jo vetëm.

“Jemi stërvitur shumë.

Pas këtyre momenteve të vështira që kemi kaluar, nisëm punën me shumë vendosmëri dhe vëmendje. Derbi i nesërm është një mundësi e madhe dhe ne duhet të bëjmë gjithçka për ta fituar.

Në ndeshje të tilla të rëndësishme, episodet mund të vendosin ndeshjen dhe në finalen e Superkupës ne pësuam gola nga gabimet tona.

E kemi studiuar dhe do të duhet të bëjmë më mirë nesër.

Interi ka arritur më mirë, ata kanë bërë më mirë vitin e kaluar edhe në kupa.

Ne dolëm më mirë në ligë dhe ne ende kemi shansin të dëshmojmë se jemi më të mirë se ata.

Kritikat? Kritikat nuk janë të tepruara, janë të gjitha aty. Vetëm njerëzit mediokër nuk pranojnë gabime të caktuara, ne mund të bëjmë shumë më mirë dhe unë mund ta ndihmoj skuadrën në një mënyrë tjetër.

U thashë lojtarëve sot se jam gjithnjë e më i bindur për këtë grup që kam.

Milani im nuk ka përfunduar, por ne duhet ta vërtetojmë këtë”, është shprehur Pioli..

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat