Dortmundi demolon Freiburgun

Futboll

Dortmundi demolon Freiburgun

Nga: K.G. Më: 4 shkurt 2023 Në ora: 17:22
Dortmundi

Dortmundi ka shfaqur lojë shumë të mirë duke e demoluar me rezultat 5:1 Freiburgun.

Në një ndeshje të dominuar nga verdhezinjtë, edhe rezultati është pasqyrë reale.

Nuk duhet harruar faktin se Freiburgu mbetet me një lojtar me pak nga minuta e 17-të, kur Sildillia u përjashtua pas dy kartonëve të verdhë.

Për Dortmundin shënuam Schlotterbeck (26'), Adeyemi (48'), Haller (61'), Brandt (69') e Reyna (82) dhe për Freiburgun realizoi Holer (45'). 

Pa javës së 19-të në Bundesliga I, Dortmund zë vendin e 3-të me 37 pikë e Freiburg është në të gjashtin me 34.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat