Qëllohet për vdekje talenti i futbollit

Futboll

Qëllohet për vdekje talenti i futbollit

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 11:53
Oshuin Andris

Ttalenti 19-vjeçar vritet me thikë pas një konflikti në rrugë!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Afrikën e Jugut, ku kapiteni i kombëtares U20, Oshuin Andris, është vrarë me thikë pas një konflikti në rrugë.

Ai u dërgua menjëherë në spital nga familja e tij, ku nuk mundi t’i mbijetonte dot plagëve të marra në trup.

Andris ishte një futbollist i talentuar që kishte rënë në sytë e shumë klubeve europiane, me Barcelonën që prej kohësh e kërkonte në skuadër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat