Ancelotti: Maroku është një vend me shumë tifozë tanët

Futboll

Ancelotti: Maroku është një vend me shumë tifozë tanët

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 12:20
Ancelotti

Carlo Ancelotti doli para mediave në prag të duelit të nesërm kundër El Al Ahly, në gjysmëfinalen e Botërorit për Klube.

Sa i veçantë është Botërori për Klube?

Do të thotë t’i kesh bërë mirë të gjitha deri këtu.

Maroku është një vend me shumë tifozë tanët, ndaj e shoh si një mundësi për t’u dhënë atyre lumturi.

Ta përfundojmë mirë sezonin e kaluar dhe t’i japim shtysë këtij aktualit, ku kemi shumë sfida për të arritur.

Vinicius, a ndjeni se nuk është i mbrojtur nga kundërshtarët dhe arbitrat?

Pyetja që bëj është kjo: kundër çfarë duhet të mbrohet Vinicius? Kundër çfarë duhet të mbrohen shokët e tij të skuadrës?

A është problemi Vinicius? Nuk e di.

Duket se problemi është se çfarë ndodh rreth tij, pikë.

Është një problem i futbollit spanjoll, që duhet ta zgjidhim.

Duket se ai është fajtori dhe viktimë e diçkaje që nuk e kuptoj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat