Rrahmani arrin marrëveshje me Napolin

Futboll

Rrahmani arrin marrëveshje me Napolin

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 12:37
Rrahmani

Rrahmani arrin marrëveshje me Napolin për kontratën e re.

Amir Rrahmani do ta vazhdojë karrierën në Napoli.

Futbollisti ynë ka arritur marrëveshje me napolitanët për vazhdimin e kontratës.

Lajmin e ka bërë të ditur mediumi italian “Il Mattino”.

Gjithnjë sipas këtij mediumi, për ta zyrtarizuar marrëveshjen duhet të pritet presidenti Aurelio De Laurentiis.

Ky i fundit nuk dëshiron ta shpërqendrojë momentin e shkëlqyeshëm të skuadrës dhe gjithçka do të zyrtarizohet kur të arrihet objektivi i ekipit.

Napoli po shkon me hapa të sigurt drejt titullit të kampionit në Itali, të cilin po e pret qe më shumë se tri dekada.

E për këtë arritje eventuale, merita të mëdha ka edhe futbollisti kosovar.

“Il Mattino” ndërkohë zbulon se rroga vjetore e Rrahmanit me kontratën e re do të rritet dhe do të shkojë deri në 2,5 milionë euro.

Në dy sezonet e fundit, 28 vjeçari ka qenë i jashtëzakonshëm në Napoli dhe për këtë merita të mëdha ka trajneri Luciano Spalletti, i cili i ka dhënë besim dhe motiv maksimal.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat