Partizani në krizë rezultatesh

Futboll

Partizani në krizë rezultatesh

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 12:49
Partizani në krizë rezultatesh

Partizani po kalon një moment të vështirë, duke lëshuar shumë terren në luftën për titull.

Demat tani e shohin veten 6 pikë më pak se Tirana kryesuese, ndërsa më shumë shqetëson paraqitja e skuadrës në fushën e lojës.

Të kuqtë nuk kanë fituar asnjë nga pesë ndeshjet që kanë zhvilluar në kampionat në vitin 2023.

Dy fitoret me Korabin në Kupën e Shqipërisë janë shumë pak për Partizanin, që regjistroi dy fitore në shifrat 1-3 dhe 3-0 ndaj një rivali që milion një kategori më poshtë.

Vetëm 2 barazime e tri humbje kanë regjistruar të kuqtë në pesë ndeshjet e fundit, çka i ka turbulluar ujërat në kampin e kuq.

Largimi i kapitenit Eneo Bitri, fantazistit Arinaldo Rrapaj dhe sulmuesit Xhuljano Skuka natyrisht që ka prishur disi ekuilibrat në skuadër, pasi bëhet fjalë për tre lojtarë që kanë qenë shtyllat e skuadrës në pjesën e parë të sezonit.

Partizani aktualisht gjendet në kuotën e 31 pikëve, teksa ka shënuar 24 gola e ka pësuar po 24 gola

Skuadra e kuqe do të kërkojë që të  bëjë kthesën duke nisur nga ndeshja e radhës me Bylisin, ndërsa më pas do të ketë takimin me Erzenin, para se të presë në shtëpi Kukësin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat