Milan, shpresë e trefishtë për Piolin

Futboll

Milan, shpresë e trefishtë për Piolin

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 16:40
Milan, shpresë e trefishtë për Piolin

Milan-i është në krizë në kampionat dhe duhet të kthehet në rrugën e fitoreve sa më shpejt të jetë e mundur.

Milan, shpresë e trefishtë për PiolinPër ta bërë këtë, trajneri Stefano Pioli ka një “shpresë të trefishtë”.

Nga sa mësohet nga zërat e fundit, në 48 orët e ardhshme klubi do të zhvilloje teste të tjera për lojtarë e dëmtuar për të kuptuar si po shkon rikuperimi i Mike Maignan, Fikayo Tomori dhe Ismael Bennacer.

Të tre po bëjnë çfarë është e mundur për të qenë në dispozicion pas një jave kur kuqezinjtë do të luajnë në Champions League kundër Tottenham-it, por nuk do të jetë e lehtë.

Mbrojtësi anglez është ai që ka më shumë shanse për t’u kthyer në kohë mes tre lojtarëve. Megjithatë, edhe rikuperimi i portierit dhe mesfushorit janë shumë të rëndësishëm për klubin.

Veçanërisht mungesa e Maignan është ndier shumë në këtë sezon me polemika të shumta që kanë shoqëruar paraqitjet e portierit të dytë të Djallit, Tatarusanu.

Do të shohim se çfarë do të ndodhë në ditët e ardhshme.

Trajneri i kampionëve në fuqi të Italisë do të shpresojë që t’i ketë të tre në dispozicio sa më shpejt të jetë e mundur...

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat