Përfundon pjesa e parë mes Real Madridit dhe Al Ahlyt

Futboll

Përfundon pjesa e parë mes Real Madridit dhe Al Ahlyt

Më: 8 shkurt 2023 Në ora: 20:54
Real Madrid dhe Al Ahly

Ka përfunduar pjesa e parë në gjysmëfinalen e fundit të Kupës së Botës për klube, ku kampioni evropian hynë në pushim në epërsi minimale.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Moulay Abdallah”, Real Madridi po avancon 1:0 kundër Al Ahlyt.

Golin e vetëm deri tani e shënoi ylli brazilian Vinicius Junior, i cili kaloi skuadrën e Carlo Ancelottit në epërsi prej 1:0 në minutën e 42’ të ndeshjes.

Pjesa e parë, 1:0 në favor të Real Madridit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat