Locatelli në Arsenal?

Futboll

Locatelli në Arsenal?

Më: 9 shkurt 2023 Në ora: 11:52
Locatelli në Arsenal?

Arsenali tashmë ka paraqitur ofertën për mesfushorin e Juventusit, Manuel Locatelli, raporton ‘Calciomercato’.

‘Topçinjtë’ kërkojnë që Locatellin ta transferojnë në Torino gjatë verës që po vjen.

25-vjeçari ishte huazuar tek juventinët nga Sassuolo në vitin 2021 me opsion për blerjen e kartonit të plotë.

Megjithatë, duke pasur parasysh krizën në të cilën po kalojnë torinezët, atëherë Locatelli mund të transferohet në ‘Emiratës’ qysh gjatë kësaj verë.

Menaxheri i Arsenalit, Mikel Arteta është i prirur që të forcojë mesfushën për sezonin e ardhshëm, dhe italiani thuhet se është në listën e trajnerit spanjoll.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat