Llorisi do të humbasë ndeshjen kundër Milanit

Futboll

Llorisi do të humbasë ndeshjen kundër Milanit

Më: 9 shkurt 2023 Në ora: 12:29
Llorisi

Tottenham Hotspur duhet të përballet pa kapitenin e klubit, portierin Hugo Lloris, i cili pësoi një lëndim në gju në fitoren e tyre ndaj Manchester Cityt të dielën dhe tani pritet të jetë jashtë fushës për gjashtë deri në tetë javë, sipas “The Telegraph”.

Francezi tani do të mungojë në të dyja ndeshjet e fazës së 1/16-tës së Ligës së Kampionëve të “Spurs” kundër Milanit, me portierin rezervë, Fraser Forster që do të zëvendësojë.

Raporti thotë se “Spurs” fillimisht kishin frikë se Llorisi mund të humbiste edhe pjesën tjetër të sezonit 2022-23 si rezultat i lëndimit, por ata tani presin që ai të kthehet shumë përpara majit.

Lloris kishte nevojë për trajtim në fund të ndeshjes, pasi “Spurs” u mbajt për të arritur një fitore të madhe 1-0 në shtëpi kundër Cityt, me ekzaminimet e mëvonshme që konfirmuan se ai ka pësuar dëmtim të ligamentit.

Tottenhami mbetet me shpresë se Llorisi do të jetë në gjendje të rikuperohet nga lëndimi pa operacion, por ata do të vazhdojnë ta kontrollojnë dhe monitorojnë atë..

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat