Tifozët e Romës përplasen me policinë para derbit me Lazion

Futboll

Tifozët e Romës përplasen me policinë para derbit me Lazion

Më: 19 mars 2023 Në ora: 17:29
Foto ilustrim

Tashmë ka raportime për përplasje mes ultrasve të Romës dhe policisë jashtë stadiumit “Olimpico” përpara ndeshjes së sotme në “Derby della Capitale” kundër Lazios .

Apelet për qetësi janë hedhur poshtë nga të dyshuarit e zakonshëm, pasi gati dy orë para fillimit të ndeshjes, tashmë ka pasur përplasje mes ultrasve të Romës dhe policisë.

Incidenti ndodhi pranë Ponte della Musica.

Ultrasit e Lazios po mblidhen pranë Ponte Milvio për marshimin e tyre drejt stadiumit, ndërkohë që situata mbetet e tensionuar.

Lazio dhe Roma ballafaqohen në “Olimpico” me fillim nga ora 18:00.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat